Rewal i okolica

Położony nad samym morzem Rewal niewątpliwie zalicza się do czołowych kurortów. Nie tylko w województwie zachodniopomorskim, nie tylko nad Bałtykiem, ale w całej Polsce. Pełne unikalnego uroku miasteczko, razem z okolicznymi miejscowościami – Trzęsaczem, Niechorzem, Pustkowem, Pogorzelicą, Pobierowem oraz położonym ciut dalej na południe Śliwinem – współtworzy niezwykle atrakcyjny dla turystów region: Wybrzeże Rewalskie.

W Rewalu doskonałe warunki do odpoczynku i rekreacji panują przez okrągły rok, nie tylko w sezonie wakacyjnym. Owszem, wspaniałe plaże i znakomicie zorganizowane kąpieliska to podstawowy walor miejscowości – co potwierdzają regularnie otrzymywane certyfikaty prestiżowej Błękitnej Flagi – jednak nie jedyny. Wystarczy wspomnieć o rozrywkowo-edukacyjnym Parku Wieloryba, naprawdę czarującej Bajkowej Chacie, Alei Róż i Zakochanych czy najróżniejszych obiektach sportowych: basenach, kortach tenisowych, skateparku, boiskach do gier zespołowych i wielu, wielu innych.

A przecież bardzo blisko, w zasięgu krótkiej przejażdżki rowerem, znajdują się inne atrakcje Wybrzeża Rewalskiego. Do najciekawszych trzeba zaliczyć pozostałości gotyckiego kościółka i Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu, niechorską latarnię morską, Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie czy kursujące po całej gminie pociągi w oldskulowym stylu, czyli Nadmorską Kolej Wąskotorową. Jak widać Rewal to zarówno interesujący kurort, jak też niezła baza wypadowa na ciekawą okolicę.

Mając tyle fascynujących miejscówek do wyboru, każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie i swoich bliskich. A pogoda czy pora roku w żadnym razie nie zmuszą do siedzenia w pokoju przez cały dzień. Do tego w Rewalu zawsze można liczyć na malownicze, zapierające dech w piersiach krajobrazy. Aparaty fotograficzne używane są tutaj wyjątkowo intensywnie.

Rodzinne wakacje, romantyczny weekend tylko we dwoje z drugą połówką, nowy sposób na Boże Narodzenie? Rewal sprawi się znakomicie przy każdej okazji!

.

Rewal

LOKALIZACJA

ul. Jodłowa 2, 72-344 Rewal